وبسایت شخصی عبدالکریم فضیلت پور

حماسه سیاسی ، حماسه اقتصادی

وبسایت شخصی عبدالکریم فضیلت پور

حماسه سیاسی ، حماسه اقتصادی

خوزستانی رها شده

شنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۵، ۰۵:۰۷ ب.ظ

اقتصاد مقاومتی خوزستانخوزستان مستعدترین استان در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی
حساسیت خوزستان بر کسی پوشیده نیست. زندگی مسالمت آمیز قومیت های مختلفی همچون بختیاری، فارس، لر و عرب در استان حساس و استراتژیک خوزستان جاری است. بدیهی است سر و کار داشتن با این تنوع قومیتی منجر به رشد فزاینده مدیران استان می شود که از آنها مدیرانی در سطح ملی می سازد. لکن وحدت سران و مسئولین ملی خوزستانی که می تواند امنیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پایداری را رقم زند، مقوله است که باید بیشتر از پیش در مورد آن مطالعه و بررسی صورت پذیرد.

تلاش های جزیره ای

بدیهی است که مدیران استان خوزستان ناشی از خوی وطن دوستی هرکدام جداگانه تلاش می کنند که به استان خدمتی اثر گذار داشته باشند ولی توجه به وحدت و حرکت جمعی آنان اثر بیشتری خواهد داشت که نباید از آن غافل شد. بنا بر این باید توجه داشت که وحدت سران ملی، نمایندگان محترم خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در استان برای چاره اندیشی متمرکز موجب وحدت رویه و دیدگاه خواهد شد.
ماحصل این وحدت نظر می تواند پیشنهاد مدیران قوی و بومی برای تصدی بی حاشیه برای استان باشد. لکن بی توجهی سران استان خوزستان باعث خواهد شد دولت مدیرانی ضعیف و غیر بومی را به استان تحمیل کند که هزینه این تحمیل را مردم خواهند پرداخت.

شعار و وعده های آبادانی از طرف مسئولین

مردم منتظر هستند ...

ما فراموش نمی کنیم که نامزدهای محترم ریاست جمهوری در سفر به استان خوزستان هرکدام به عبارتی به این موضوع اشاره می کنند که اگر خوزستان آباد شود کل ایران آباد خواهد شد. لذا همه می دانند که سرمایه های فراوان بالفعل و بالقوه در استان خوزستان برای اشتغال کل کشور کافی است ولی چرا بیکاری در استان بیداد می کند؟ شاغلین غیر استانی در آن فراوان و طرح های نیمه تمام و بر زمین مانده کم نیستند. طرح های مهم ملی و اشتغال زا فراوان است ولی اراده ای که پشتیبانی کند متفرق و پراکنده است.
مسئولین ملی بدانند انتظار، انتظاری فراگیر است. فردا دیر است همین امروز باید کسی محور شود که مدیران استان خوزستان را دور هم چمع کند و استان را از این وضع رکود نجات دهد. این موضوع باعث خواهد شد درخواست های به حق مردم از دولت ساماندهی شده و قابل پیگیری باشد.
به راستی که وحدت مسئولین خوزستان باعث شادی مردم و امید به آینده خواهد شد. وحدت مدیران استان باعث تقویت انگیزه مردم برای حضور در صحنه های ملی (همانند استقبال فراگیر جهت شرکت در انتخابات و ...) و انقلابی خواهد شد. وحدت سران و نخبگان استان خوزستان، هرگونه سوء استفاده از احساسات قومیتی و اجتماعی را خنثی خواهد کرد.
انتظار مردم از سرداران بزرگ ملی همچون دریابان علی شمخانی، دکتر محسن رضایی، سرلشکر رشید و نماینده محترم ولی فقیه حضرت آیه الله موسوی جزایری و نمایندگان محترم مجلس خبرگان استان و ... برای وحدت و چاره اندیشی می تواند فصل مهمی را در استان خوزستان رقم زند.

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">